Hemen hemen herkesin severek izlediği filmlerden biri olan Fight Club hakkında bilinmeyen gerçekleri sizler için açıklıyoruz.

*Filmin başında, her filmde yer alan telif hakkı için uyarı yazısı var. Ancak burada bilinmeyen, uyarıdan sonra ekranda 1 saniyelik “Tyler” notu ile başka uyarı daha yer alıyor.

*Filmin yönetmeni olan David Fincher, verdiği bir röportajda filmin en az her bir sahnesinde bir Starbucks bardağı göründüğünü söylemiş.

*Filmdeki ana karakterlerden biri olan Tyler Durden, karşımıza daha önce 4 farklı sahnede çıkıyor.

*Karakterin izlediği televizyonda “Bridgeworth Suites” reklamı bulunuyor. Ayrıca bu reklamda Brad Pitt oynuyor.

*Filmde bulunan mağaradaki nefes sahnesi, Leonardo Di Caprio’nun aslında Titanik filmindeki bir sahnesinin montajlanmış halidir.

*Brad Pitt, oynadığı bu filmde ailesinin filmi izlememesini istemiş. Ancak ailesi onun sözünü dinlemeyip, filmi izlemek istemiş. Filmde gördükleri bir sahneden sonra fikirleri değişip, izlemekten vazgeçmişler.

*Film çekimlerine başlamadan önce Edward Norton ve Brad Pitt sabun yapma ve boks dersleri almışlar.

*İMDB’nin söylentisine göre Brad Pitt rolü için ön dişlerini bir miktar traşlatmış.

*Boyu 157 cm olan Helena Bohnam, Brad Pitt ve Edward Norton’a yakın olmak için yüksek platrofm topuklu ayakkabılar giymiş.

*Fight Club üyesinin bir rahibi hortum ile ıslattığı sahnede kameranın biraz sallanmasının sebebi, kameramanın o sahnede kendisini tutamayıp, gülmesiymiş.