GÜNÜMÜZDE VAZGEÇİLMEZ BİR İLETİŞİM VE BİLGİ ARACI OLAN İNTERNETTEKİ TÜM YAYINLAR, İÇERİK VE MAKALELERLE KULLANICI KİTLESİNE KENDİNİ ANLATMAKTADIR. BU YÜZDEN İÇERİK YA DA KURUMSAL SEO MAKALE SİPARİŞİ VEREN MÜŞTERİ  NE BEKLER NEYLE KARŞILAŞIR BU KONUNUN ANLAŞILMASI GEREKMEKTEDİR.

MÜŞTERİ NEDEN KURUMSAL MAKALE YA DA İÇERİK SATIN ALIR?

Bir web sitesinde yer alan kurumsal bilgiler ve genel bilgilerin hepsi birer içeriktir. Bu içerikler, internetten bilgi, ürün ya da hizmet arayan müşterilerin rehberidir. İçi dolu ve gerekli bilgilerle donanmış olan bir web sitesinin kullanıcıya yarar sağlayacağı kesindir.

İnternet sitesinde yer alan birçok içerik bölümü vardır. Bu alanlar ana kategoriler, alt kategoriler, sayfalar ve varsa ürün bilgileridir. Blog, haber, içerik ya da diğer makaleler de web sitesinin ne işe yardığını kullanıcıya anlatmak açısından önemlidir. Bu anlatım, doğru bir dille sağlanır. Hedef kitlenizle konuştuğunuz kurumsal dili, web sitenizde de yansıtmanız gerekir. Yani içeriklerinizin dili, ilgisi ve anlatım bütünlüğü müşteriler için önemlidir.

Özellikle e-ticaret sitelerinde kurumsal SEO makale siparişi veren bir müşterinin beklentisi, sattığı ürünün kolay bulunabilir olmasıdır. Arama motorundaki görünürlük tek başına yeterli değildir. Müşteriniz, sizinle iletişim kuracağı şifreyi yazarak, anahtar kelimelerle ürün ve hizmetlerinize ulaşmak ister.

YANİ NE KADAR YALIN, ÖZGÜN VE CEVAP VERİCİ BİR İÇERİK YAZARSANIZ, O KADAR ETKİLİ BİR SONUÇ ALIRSINIZ. SADECE İNTERNET KULLANICISI DEĞİL, ARAMA MOTORLARI DA WEB SİTENİZİ ÖNE ÇIKARMAK İÇİN HAREKETLENECEKTİR. WEB YAYINCILARININ KURUMSAL MAKALE SATIN ALMALARININ 4 SEBEBİ VARDIR:

  • Web sitesi içeriklerinin profesyonel kalemlere yazdırılması,
  • Ürün ve hizmetlerin kurumsal kimliği en iyi şekilde ifade etmesinin istenmesi,
  • Güncel blog ve haberler ile aktif bir web sitesi istenmesi,
  • Arama motorlarında görünür olup, hedef kitleye daha kısa yoldan ulaşmanın sağlanması.

Bu gereksinimler nedeniyle kurumsal makale siparişi verilir ve hayliyle her bir kelimenin, tanımın ya da vaadin kurumsal kimlikle örtüşmesi sağlanır.

ÜRÜN İÇERİKLERİNİN ÖNEMİ

E-ticarette herhangi bir ürün satın almak isteyen müşteri, ürünün adını yazarak ürünle ilgili bilgiye ulaşmak ister. Bu ürün bir tekstil ürünü de olabilir, bir civata da olabilir.

Ne tür bir ürün ya da hizmet satın alınmak isteniyorsa, hedef kitle o ürün hakkında en çok detaya ulaştığı web sitesinden alışveriş yapar. Web sitelerindeki yararlı ürün bilgileri, kullanıcı yorumları ya da ürün videoları gibi birçok farklı kullanıcı dostu açıklama, alışveriş için sizin tercih edilmenizi arttır.

Ürün ve hizmetlerinizi ne kadar net şekilde ifade ederseniz, o kadar başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Bu da iyi bir optimizasyonun yanı sıra, içeriklerinizin, başlıklarınızın hatta kategori isimlerinizin dahi kurumsal  mesajınıza uygun olmasıyla mümkündür.