Kurumsal SEO Danışmanlığı Neden Önemli

Ulusal ve uluslararası alanda bilinen bir marka olan kurumsal firmaların kurumsal SEO danışmanlığı ya da içerik desteklerine ihtiyaçları olmadığı gibi yaygın bir yanlış vardır.

Sektörde sağlam bir yerleri olan ve önde olan bu şirketlerin, uzun vadede varlıklarını sürdürebilecek garantileri olsa da, rakiplerinde geride kalma ve liderliklerini kaybetme riski de yüksektir. Bu yüzden mevcut müşteriler ve potansiyel müşteriler için gerekli olan online süreçlerin takibinin de iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kurumsal SEO sadece yeni kurulan işletmelerin ya da piyasada adını duyurmak isteyen şirketlerin yararlandığı bir hizmet değildir. Sürekli geliştirilmesi gereken bir çalışmadır.

Bu yüzden kurumsal SEO için hizmet almak istediğinizde yararlanabileceğiniz birçok seçenek dahilinde, web sitenizin arama motoru optimizasyonu değil, sosyal medya kanallarınızın aktif bir şekilde kullanımı da önemlidir. Yani SEO uzmanı size bu desteği sağlarken, mevcut ve olası yenilikler karşısında web siteniz ve sosyal medya kanallarınızın zamana karşı direnmesini de sağlamaktadır.

Kurumsal SEO için bir uzman istihdam ettiriyorsanız, düzenli olarak aşağıdaki adımları uygulamanız gerekecektir. Bunlar sadece en basit ve en temel gereksinimlerdir.

1. Bir Anahtar Kelime Stratejisi Geliştirin

Anahtar kelimeleriniz, mevcut ve potansiyel hedef  kitlenizin sizi çevrimiçi bulma biçimidir, bu yüzden çok uluslu bir şirketseniz ya da müşteri kitleniz sadece anadilinizi konuşanlara hitap etmiyorsa, diğer kitlenizin de dillerini konuşmanız önemlidir.

Müşterilerinizin bildiği ve bilmediği teknik terimleri dikkate alarak, içeriklerinizde yer vermeniz oldukça önemlidir. Kendi kurumsal jargonunuzu icat etmek,  şirketiniz için eş anlamlı ve zıt kelimeleri de seçerek nitelikli bir dil desteği sağlamanız gerekecektir.

Örneğin, potansiyel müşterileriniz bir yatırım danışmanlığı arıyorlarsa, şirketinize servet danışmanlığı firması diyebilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için, uzun kuyruklu ve kısa kelimeleri kullanabilirsiniz.

Temel stratejinizi müşteri ihtiyaçları, ilgi alanları ve potansiyel aramaları inceleyerek değerlendirmeniz gerekecektir. Anahtar kelime planlayıcılar bulmanız ve olasılıkları geliştirmeniz kurumsal SEO için destek sağlayacaktır.

2. Web Sitenizi Güncelleyin.

Yeni içerik eklemeden uzun süre beklemeniz, yerinizde saymakla eş anlamlıdır. Müşterilerinizin ilgisini canlı tutmak için temel site içeriğinizi, hizmetlerinizde ve tekliflerinizdeki değişiklikleri  yeni ve özgün içerikler ekleyerek güncellemeniz gerekecektir. İçerik olarak makaleler, sektörel haber ve basın bültenleri, videolar, teknik ürün incelemeleri gibi özgün yazılar ekleyerek güncellemenizi öneririz.

3. Bir İçerik Stratejisi Benimseyin

Organik aramalarla size ulaşan müşteri kitleleri için özel çalışmalar yapmanız şarttır. Farklı dillerde de makale ve içerik desteğini sunmanız sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkarmaktadır.

Belirlediğiniz sistemde, düzenli olarak sitenizi güncellerken kullanacağınız haber bültenleri, videolar, teknik incelemeler ve diğer özgün yazıların farklı dillerde yazılması büyük bir önem taşır.

4. Sitenizi Mobil Cihazlar İçin Optimize Edin

Mobil duyarlı ya da responsive olarak bilinen bir web sitesine sahip olmak bugün tüm şirketler için zorunlu bir gerekliliktir. Arama motorlarının mobil uyumlu sitelere öncelik vermesi şaşırtıcı bir durum değil.

Bunun nedeni artık masaüstü kullanıcılarına göre daha fazla mobil kullanıcı olması. Yani hedef kitlenizin büyük bir bölümünün sitenizi mobil cihaz üzerinden ziyaret edecek, size buradan ulaşmaya çalışacaktır. Web sitenizi mobil optimizasyon sürecine dahil etmek istediğinizde sadece tablet ve akıllı telefonlarla değil, masa üstü ekranını büyütüp küçülten kullanıcılar için de bir çalışma yapmış olursunuz.

Web sitesinin kurumsal SEO makaleler ve responsive web tasarım konusunda sorunsuz olmasıyla birçok adımı da beraberinde atacağınız için sistem en iyi şekilde işleyecektir.

5. Yahoo ve Bing İçin de Optimize Edin

Google için optimizasyon yapmanız tek başına yeterli gelmez. Ek olarak,  Yahoo ve Bing’i de optimize etmeniz gerekecektir. Bazı tarayıcıların varsayılan tarayıcısı olarak Yahoo ya da Bing olabileceğinden optimizasyon sürecini tek taraflı olarak düşünmemeniz gerekecektir.

Tüm bunları yapamıyorsanız bize bırakın, biz yapalım ve web siteniz yaşayan bir web yayını haline gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir