Kurumsal SEO Makale

Her yerde duyduğunuz kurumsal SEO makale SEO danışmanlığı ya da SEO danışmanları ne yapar gibi soruların cevabını merak ediyorsanız mutlaka kurumsal SEO’ya da ihtiyacınız var demektir.

Herhangi bir işletmenin temel gereksinimlerinden biri haline gelen web siteleri, potansiyel müşterilere ulaşmak için bir çeşit dijital kartvizittir.

Bu kartvizitin en iyi şekilde yansıttığı kurumsal bilgiler sayesinde, müşteriler firma hakkında bir fikir sahibi olur ve etkileşim kurma konusunda karar verir. Artık çok uluslu bir şirketin de, küçük bir dönercinin de kendi web siteleri aracılığıyla milyonlarca insana ulaşması mümkündür. Özellikle yerel arama sayesinde yakınlardaki işletmelere ulaşmak, herhangi bir bölgede yeni açılan işletmeden haberdar olmak da mümkün olmaktadır.

Tüm bu kolaylıklar için başarılı bir kurumsal SEO çalışması yapılması, işletme hakkında haberlerin, güncel bilgilerin hedef kitleye iletilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle  her işletme için özel bir çalışma gerekmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO makale, bir işletmenin ürün ve hizmetlerini sunacağı web sitesininin arama motoru optimizasyon sürecinde oluşturulan içeriklerinin oluşturulduğu bilgi verici yazılar bütünüdür.

Burada amaç, öncelikle web sitesinin temel kategorilerinin açıklamalarının SEO uyumlu ve özgün olması, daha sonra alt kategoriler ve ürün, hizmet gibi alanların hedef kitleye en doğru şekilde ulaşılabilmesidir. Sadece ulusal değil, uluslararası da işletme görünürlüğü arttırmak istenebilir. Bu durumda İngilizce ve diğer dillerde de içerik oluşturulup, daha enternasyonel bir çalışma yapılabilir.

Her işletmenin en azından temel bir kurumsal SEO danışmanlığı ve makale paketine ihtiyacı vardır. Çünkü sitenizin temel bileşenleri olan hakkımızda, biz kimiz, hizmetlerimiz, ürünlerimiz ve benzeri temel bilgiler, müşterilerin ilgisini çeken bilgilerdir.

Kurumsal SEO Makale Nedir?

Yüzlerce hatta binlerce farklı sektör ve hizmet alanının olduğu bir pazarda, ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerine ulaştırmak isteyen firmalar, kendilerini iyi bir şekilde ifade etmelidir.

Hedef kitleye ulaşmak için kullanılacak dijital materyaller, makaleler, içerikler, görseller ve videolardır. Bunlar sayesinde müşteriler firmaya güven duyar ve marka bilinirliğinin artması, ilginin etkileşime, daha sonra da satışa dönmesi mümkün olur.

Makale SEO olarak kurumsal makale siparişi aldığımızda, sektörünüzde deneyim kazanmış olan, bir makale yazabilecek kadar bilgisi olan yazarlarımız içeriklerinizi oluşturmaktadır. Yani Google’a girerek CHIP nedir diye yazıp, birçok farklı sonucu harmanlayan kişiler değil, bilgisayar ve yazılım konusunda deneyim ve bilgi sahibi yazarlar hizmet vermektedir.

Bu da web yayınınızın kalitesini ortaya çıkaracak bir çalışma sistemidir ve kısa vadede değil, uzun vadede sektörünüzde ön plana çıkmanızı sağlar.

Kurumsal SEO Makale Kaç Kelime Olmalı?

Makalelerde kelime sayısının 500 ve üzerinde olması idealdir. Google ve her gün geliştirilen yeni algoritmaları, kullanıcının aradığı anahtar kelimenin anlamını en iyi şekilde ifade eden ve en yararlı bilgileri öne çıkaracak şekilde geliştirilmektedir.

Yani kopyala yapıştır makaleler, değiştirilerek özgünleştirilse de, arama motoru kısa sürede ilk sayfalara çıkmanızı sağlar. Ancak güncelleme ve ilerleme olmadığında, güncel olanı öne çıkarma eğilimindedir. Herhangi bir şey aradığınızda karşınıza en son 2010 yılında güncellenmiş bir blog sayfası çıkabilir.

Dikkat ederseniz bu sayfadaki içerik benzersiz, özgün ve kelime sayısı bakımından 500 ve üzerindedir. Bu yüzden aradan yıllar geçse, sayfa artık güncellenmese bile, kullanıcılar maksimum yarar sağladığı için, bu sayfa öne çıkar. İşte Makale SEO olarak bizim amacımız da, kalıcı ve doğru bilgiye ulaşım sürecini hızlandırmaktır.

İçerikler, kurumsal SEO danışmanlığı ve özgün makaleler konusunda her zaman bize güvenebilirsiniz ve kaliteli içeriklerle web sitenizi insanların yararlanabileceği hale getirebilirsiniz.