Limonun Faydaları Nelerdir?

Saymakla bitmeyen kadar çok faydası olan limon, kabızlığa, hazımsızlığa, solunum bozukluklarına, yüksek tansiyona, boğaz enfeksiyonlarına, ateş ve diş problemlerine iyi gelmektedir. Birçok şeyin tedavisinde kullanılmasının yanı sıra evde saç ve cilt içinde bakım maskelerinin başında gelen limon bağışıklık sitemini güçlendirir, mideyi ve kanı temizler.

Limonata Faydalı Mıdır?

Bol miktarda C vitamini içeren limon ile yapılan limonata serinletici özelliği ile vücudun sakin ve serin kalmasına yardımcı olurken böbrek taşları konturlarının azalmasına yardımcı olur. Günde bir adet tüketilen limon sayesinde C vitamini ihtiyacının yüzde 50’si karşılanmış olur. Tabi limonatanın içine şeker katmazsanız faydasını görürsünüz.

Limonun Hazımsızlık ve Kabızlığa Faydaları Nelerdir?

Hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunların giderilmesinde bir bardak suya karıştırılmış bir kaç damla limon suyu işe yarayacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta limonun süte karıştırılmayacağının bilinmesidir.

Limonun Ateşe Faydaları Nelerdir?

Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklar esnasında limon tüketimi artan ateş ve terlemeyi engeller.

Limonun Dişlere Faydaları Nelerdir?

Diş bakımının sıklıkla kullanılan limon, dişlerin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca taze limon suyu diş ağrısına iyi gelir ve ağrıyı geçirir. Diş etinde oluşan kanamalara ve ağız kokusuna da iyi gelen limonu, birkaç damla diş fırçanızın üzerine sıkarak uygulayabilirsiniz. (Macunlu veya macunsuz kullanılması önemli değildir)

Limonun Saça Faydaları Nelerdir?

Saç bakım kürlerinin başında gelen limon, kellik, saç ve kafa derisi bakımı için oldukça yararlıdır. Limon suyunun saça doğrudan uygulanması ile saçta parlak bir görüntü elde edilecektir.

Limonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Akne ve egzama gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan limon, aşırı güneşlenmeden dolayı meydana gelen yanıkların tedavisinde de kullanılır. Bunun yanı sıra arı sokmasından dolayı oluşan ağrıları azaltıcı özelliği vardır.